O nás

„Česko-skandinávský hokejový projekt Czech Vikings od roku 2014 organizuje víkendové a letní kempy, účastní se prestižních mezinárodních turnajů, a zprostředkovává další mimoklubové aktivity orientované na rozvoj mladých hokejistů. Spolupracujeme s úspěšným švédským mládežnickým klubem z Huddinge, a s finskou továrnou na světové hráče v Oulu, každoročně se našich kempů účastní hráči a trenéři z obou klubů, výběry naší hokejové školy naopak každé jaro reprezentují český hokej na turnajích ve Skandinávii. Od obou hokejových kultur čerpáme úspěšné tréninkové metody a výchovné postupy, které se snažíme přizpůsobit českým podmínkám a implementovat je do metodiky našeho projektu. Při všech akcích hledáme rovnováhu mezi spontánním nesvázaným pohybem (švédský přístup) a organizovaným na detail orientovaným tréninkem (finská škola), naše akce jsou vždy mixem zdokonalování naučených či učení nových dovedností a nekonečné zábavy, vedle orientace na kvalitní přínosný trénink je hlavním motem naší školy láska k hokeji, která by podle trenérů Czech Vikings měla být při výchově českých hokejistů jednoznačnou prioritou. Všichni naši trenéři za sebou mají spousty zkušeností z hráčských kariér, během kterých působili také ve Švédsku, Finsku, Francii či zámoří, a po jejichž ukončení se ihned s neutuchajícím zápalem zapojili do procesu výchovy hokejové mládeže v různých českých klubech při práci s různými věkovými kategoriemi. Domovským stánkem Czech Vikings je zimní stadion v Neratovicích, v jehož bezprostředním okolí se nachází všechno, co je k přípravě mladých hokejistů, resp. k organizování hokejových kempů potřeba – hřiště s umělou trávou, velká a malá tělocvična, penzion s restaurací, koupaliště atd.“

Náš tým

Michal Broš

Trenér

Kariéra:

Mistr světa z roku 2000, celkem 62 zápasů za českou reprezentaci, 4 tituly z české Extraligy, 2 tituly z finské ligy, týmy: Kärpät Oulu, HC Sparta Praha, HC Vsetín, BK Mladá Boleslav, HC Olomouc

Martin Chabada

Trenér

Kariéra:

Reprezentace ČR (16 zápasů),  KHL – Lev Poprad (35),  Elitserien SWE – Lulea, Södertälje (231), Extraliga CZE – Sparta Praha (348), AHL USA/CAN Bridgeport Sound Tigers (76)

Tomáš Myšička

Trenér

Kariéra

Několikanásobný reprezentant (16, 17, 18, 20 let), Mistrovství světa do 18 let, 10 sezón ve Francii,  Sparta Praha, Beroun (1. liga)

Jakub Mrázek

Trenér

Kariéra

Neratovický srdcař, který prošel mládežnickým programem klubu Bílí Tygři Liberec, a nyní již pátou sezónu obléká dres s Buldokem na hrudi a zároveň zapáleně vykonává funkci šéftrenéra neratovické mládeže.